KONST / Litografier / Färglitografi 11966066
nr 1196 6066
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Färglitografi, "Träd vid Baggensfjärden". Signerad, numrerad 245/350. 31x43 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 13 augusti 2018
kl 19:52:35
300 kr
350 kr
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman